İz Avukatlık Bürosu

Anasayfa 2B Arazileri Davaları

Faaliyet Alanlarımız

2B arazileri ile ilgili davalar

2-B arazileri (orman sınırları dışına çıkarılmış taşınmazlar) günümüzün en güncel konularından birisidir. Bu arazilerden tapulu olanlarının birçoğunun resmi tapusu devlet tarafından iptal edilmiş ve halen de iptal edilmeye devam edilmektedir. Ayrıca uygulamada bu konuda vatandaşa bir tazminat vs. de ödenmemektedir. Bu sebeple bu konuda insanların kendilerine tanınan hakları bilmesi ve kullanması gündeme gelmektedir.

 

Konunun griftliği sebebiyle yüksek yargı kararlarında dahi tam bir içtihat birliği bu güne kadar sağlanamamıştır. Bu konuda özellikle AİHM kararlarının çok büyük önemi bulunmaktadır. Anayasanı 90/2 fıkrası uyarınca tarafı olduğumuz uluslar arası sözleşmeler ile iç hukuk çatıştığı durumda uluslar arası hukuk kurallarına öncelik tanınmaktadır. Bu sebeple uzman hukukçuların desteğiyle bu konuda insanların devlet idaresinden ciddi tazminatlar alabilmek mümkündür.

Bize Ulaşın

Konu hakkında bilgi almak için bize haftaiçi saat 09:00-18:00 saatleri arasında aşağıdaki telefon numarasından ulaşabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz.

Call (888)123-4587